Meble na taras – co na taras?

Meble na taras

Meble na tarasco na taras? Czy lepiej zestaw wypoczynkowy czy stołowy?Jak wybrać najlepszy komplet mebli? Na co zwrócić uwagę?

Meble na taras – co na taras? Jak wybrać meble na taras? Z czego powinny być zrobione?

Meble na taras – co na taras? Jakie meble wybrać na taras, aby stworzyć funkcjonalną i stylowa strefę, która zadowoli wszystkich domowników. To ogromne wyzwanie. Dodatkowo, jeżeli nie dysponujemy ogromną przestrzenią , tylko nasz taras ma ograniczone wymiary, naprawdę trudno jest sprostać wszystkim wymaganiom.

Meble na taras

Jakie powinny być meble tarasowe? Przede wszystkim wygodne. Przez wygodę rozumiemy nie tylko komfort podczas wypoczynku, ale również komfort użytkowania związany z pielęgnacja mebli. Meble tarasowe powinny być mało wymagające – są to produkty narażone na negatywne oddziaływanie czynników pogodowych, dlatego tworzywa z jakich są wykonane powinny się im doskonale opierać. Meble tarasowe nie powinny ulegać uszkodzeniom ani zanieczyszczeniom tego tytułu. Kupując zestaw mebli odporny na wpływ czynników zewnętrznych, mamy pewność, ze nie będziemy musieli wiele czasu poświęcić na ich czyszczenie i zabezpieczenie – czyli nie będzie potrzeby malowania, impregnowania czy zabezpieczania mebli. Pozostaje nam więcej czasu na relaks.

Spośród mebli na taras możemy wyróżnić podział na meble wypoczynkowe i meble stołowe. Meble wypoczynkowe to oczywiście wszystkiego rodzaju narożniki, fotele, pufy, kanapy, sofy, stoliki kawowe, huśtawki czy leżanki, natomiast stołowe stanowią stoły i krzesła. Często, poprzez ograniczenia związane z przestrzenią tarasu, wydaje nam się, ze musimy decydować się na jedno z tych rozwiązań- czasami jednak da się pogodzić obydwie funkcje. Przyjrzyjmy się jednak każdej z nich .

Meble wypoczynkowe na taras

Meble wypoczynkowe na taras powinny zachęcać nas do wypoczynku. Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując meble wypoczynkowe? Przede wszystkim na ich wygodę – szerokie siedziska, wysokie oparcia i podłokietniki to zdecydowanie elementy, jakie wspomagają wypoczynek. Dodatkowo warto także wyposażyć meble wypoczynkowe w miękkie poduchy na siedziskach i oparciach. Jeżeli planujemy zakup mebli wypoczynkowych, możemy wybierać spośród narożników, foteli czy kanap dopasowanych do czynników atmosferycznych, jakie będą na nie nie oddziaływać. Ciekawą propozycją są także meble modułowe – które stwarzają szerokie możliwości aranżacji, dopasowanej do naszych potrzeb. Meble wypoczynkowe modułowe składają się z pojedynczych elementów -= modułów, które mogą być użytkowane pojedynczo – jako fotele czy pufy, lub łatwo łączyć się w pojemny narożnik czy kanapę. Najczęściej do modułów dołączone są zatrzaski, z a pomocą których łączy się je ze sobą. Jest to bardzo funkcjonalny pomysł aranżacji tarasu, ze względu na szybką możliwość dopasowania mebli do naszych potrzeb.

Unikatowym, nieszablonowym sposobem wyposażenia strefy relaksu jest leżak – dzięki niemu wygodnie uda nam się wykorzystać słoneczne dni na opalanie czy wygrzewanie się. Kupując leżak, pamiętajmy aby zorientować się, czy istnieje możliwość regulowania jego oparcia – dzięki czemu będzie można na nim wygodnie siedzieć, lub nawet spać.

Jeżeli poszukujemy wygodnego towarzysza popołudniowego relaksu na tarasie – doskonale sprawdzi się fotel lub kosz na pałąku. Miękki, przyjemny, przytulny – będzie zachęcał do wypoczynku razem z nim. Komfortowym pomysłem jest dokupienie do niego podnóżka – dzięki któremu możemy się wygodnie wyciągnąć.

Meble wypoczynkowe powinny być dostosowane do naszych upodobań – to w jaki sposób lubimy wypoczywać, powinno być najważniejszym kryterium wyboru mebli wypoczynkowych.

Meble stołowe

Meble stołowe to propozycja dla tych osób, które pragną na tarasie stworzyć jadalnię. Jest to doskonały pomysł – uczynić z tarasu centrum spotkań z najbliższymi przy smacznej kawie czy aromatycznym posiłku. N co warto zwrócić uwagę?

Kupując stół – warto zainwestować w meble z rozkładanym blatem. Dzięki temu na co dzień stół nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest wygodny, ale gdy zajdzie taka potrzeba, na przykład podczas imprezy ogrodowej – szybko rozkładany, pojemny blat ugościć naszych najbliższych. Stół powinien być nie tylko pojemny, ale również solidny – aby stanowił mocna podstawę pod najbardziej obszerną zastawę stołową. Warto zastanowić się również, jak tworzywo wykorzystane na blat stołu – będzie sprawdzać się jeżeli chodzi o czyszczenie. Czy nie chłonie zbyt zanieczyszczeń, czy łatwo będzie je wyczyścić?

Jeżeli planujemy zakup krzeseł – musimy przede wszystkim wybrać model wygodny. Krzesło z wysokim oparciem i podłokietnikami z pewnością gwarantuje relaks. Coraz częściej spotyka się krzesła ogrodowe z zagłówkami – dzięki temu są jeszcze bardziej komfortowe.

To że planujemy zakup krzeseł, nie zawsze oznacza, ze musimy dodatkowo zakupić leżaki – w sprzedaży coraz częściej pojawiają się krzesła, z możliwością rozłożenia i stworzenia przyjemnego leżaka.

Jeżeli chodzi o czyszczenie i pielęgnację krzeseł – polecamy takie, których czyszczenie nie będzie kłopotliwe. Jeżeli krzesło ma poduchy lub tapicerkę – sprawdźmy, czy jest odporne na wilgoć i brud.

Przydatna jest także możliwość sztaplowania krzeseł – zwłaszcza jeżeli chodzi o przechowywanie . Krzesła sztaplowane możemy układać jedno na drugim – a tym samym ograniczamy miejsce potrzebne do ich przechowywanie poza sezonem.

Kolejną pomocną cechą mebli tarasowych stołowych są regulowane stopki stołu i krzeseł – dzięki temu nawet na niezbyt równej nawierzchni uda nam się stabilnie ustawić meble. Stópki silikonowe natomiast zabezpiecza podłogę tarasu przed zarysowaniem czy uszkodzeniem.

Ogromny wybór mebli tarasowych może u niektórych powodować zawrót głowy – ale spokojnie, każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*