Meble na taras – jak wybrać?

jak wybrać meble na taras

Meble na taras – jak wybrać? Drewniane czy z technorattanu? Komplet wypoczynkowy czy stołowy. Po inspiracje zapraszam na bloga

Meble na taras – jak wybrać najlepsze? Czy lepiej narożnik czy krzesła? Na co zwrócić uwagę? Radzę na blogu.

jak wybrać meble na taras

Meble na taras – jak wybrać te najlepsze? Z pewnością to pytanie przynajmniej raz zadawał sobie każdy posiadacz tarasu. Wszyscy pragniemy, aby nasz taras był piękny, wygodny i stylowy. Chcemy zapraszać tam gości i spędzać czas z najbliższymi. W sezonie taras traktujemy jako dodatkowy pokój – powinien więc być komfortowy i zachęcający. W jaki sposób wybrać do niego meble?

Taras to przedłużenie domu – jego wyposażenie więc powinno spójnie komponować się ze stylem domu. Dobrze jest zastosować podobne kolory, nadać tarasowi charakter jaki panuje w domu. Musimy jednak pamiętać, że meble na tarasie oddziałują czynniki atmosferyczne, powinniśmy więc wybrać tworzywa odporne na ich oddziaływanie.

Meble tarasowe

Meble tarasowe

Meble tarasowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Wszechobecna w ogrodzie wilgoć, silne promieniowanie słoneczne, czy wahania temperatur mogą w szybkim czasie pogorszyć ich wygląd oraz obniżyć komfort użytkowania. Musimy także wziąć pod uwagę, że każdy z materiałów ma pewne wymagania pielęgnacyjne. Impregnacja, czyszczenie czy malowanie to zabiegi bardzo pracochłonne, dlatego jeżeli chcemy na tarasie wy łącznie wypoczywać – musimy przewidzieć ile pielęgnacji będą wymagać dane meble, i wybrać te o najmniejszych wymogach. Jakie więc tworzywo wybrać?

Meble tarasowe drewniane

Meble tarasowe drewniane to od wielu lat zdecydowany król naszych tarasów i ogrodów. Drewno jako tworzywo naturalne, doskonale komponuje się z roślinnym otoczeniem ogrodu. Drewno jest szlachetne, pięknie ociepla wnętrze, w jakim się znajduje, jednak jest wymagającym tworzywem. Meble drewniane będą wymagały impregnacji i zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi – szczególnie szkodliwa jest wilgoć, która przyspiesza naturalna korozję drewna, może powodować rozwój grzybów i pleśni. Meble drewniane powinny być odnawiane praktycznie w każdym sezonie użytkowania, dodatkowo też, będą wymagały starannego zabezpieczenia na zimę.

Trochę bardziej odporne są meble z drewna egzotycznego – na przykład drewno teakowe. Drzewa egzotyczne są poddane w swoim naturalnym środowisku negatywnemu oddziaływaniu wilgoci, dlatego w ich strukturze można zaobserwować naturalne konserwujące substancje – dzięki temu drewno egzotyczne jest doskonałym tworzywem na meble ogrodowe.

Drewno, pomimo swoich wysokich wymagań pielęgnacyjnych, pięknie się starzeje, jest uważane za synonim dobrego gustu. Meble drewniane są przyjemne w dotyku, tworzą stylowy charakter na tarasie, a dodatkowo łatwo dopasować je do charakteru przestrzeni. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne jakie musimy wykonywać, mogą służyć także nadaniu oczekiwanego wyglądu. Poprzez malowanie czy impregnowanie nadajemy im kolor, fakturę jakiej oczekujemy i jaka najlepiej będzie komponować się z otoczeniem.

Meble na taras z technorattanu

Meble na taras z technorattanu to doskonałej meble dla osób zapracowanych i wymagających. Technorattan, jako tworzyw sztuczne, jest bardzo odporny na wpływ wszelki negatywnych czynników pogodowych. Plecionka z technorattanu ie poddaje się oddziaływaniu wilgoci, wahaniom temperatur ani nasłonecznieniu. Dzięki temu meble z technorattanu, nawet po wielu latach intensywnego użytkowania i narażenia na wpływ z atmosfery, będą wyglądały doskonale – nie stracą kształtu ani koloru. Plecionka będzie ciągle mocna, atrakcyjna i wygodna. Dodatkowo technorattan jest tworzywem sprężystym – świetnie radzi sobie nawet z dużym naciskiem – a po jego ustąpieniu, wraca do pierwotnej formy. Jest to także tworzywa łatwe w pielęgnacji – nie chłonie zanieczyszczeń, nie pleśnieje, szybko przesycha, ale też łatwo je wyczyścić – wystarczy tylko ciepła woda z dodatkiem płynu do naczyń.

Meble z technorattanu są lekkie, łatwo jest je przestawić czy przesunąć. Najczęściej wyposażone w poduchy, zachęcają do wspólnego wypoczynku.

Meble aluminiowe

Meble aluminiowe to ostatnio bardzo popularny wariant mebli na taras. Meble z aluminium są nowoczesne, najczęściej malowane na modne kolory – odcienie bieli, szarości czy czerni, lub mocne, wyraziste kolory jak żółcie czy pomarańcze. Meble aluminiowe są z pewnością bardzo trwałe – tworzywo z jakiego wykonano konstrukcje mebli- czyli właśnie aluminium, zostało malowane proszkowo. Takie zabezpieczenie skutecznie ochrania przed wpływem wilgoci, a w efekcie korozją metalu. Aluminium jest także lekkie – meble łatwo się przesuwa, dopasowując ich ustawienie do swoich potrzeb.

Z aluminium wykonuje się zarówno komplety jadalniane jak też wypoczynkowe. Siedziska takich mebli najczęściej zrobione są z siateczki textilene czy też znajdują się na nich miękkie poduchy. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy tworzyw wykonania poduszek jest także odporne na wilgoć – zdecydowanie sprawdza się tutaj materiał z dodatkiem teflonu, chroniącym przed zawilgotnieniem.

Meble na taras powinny być trwałe, wygodne i stylowe. Tylko wtedy taras stanie się ulubionym miejscem relaksu nie tylko dla całej rodziny, ale także znajomych i bliskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*