Jak zabudować balkon?

Jak zabudować balkon?

Jak zabudować balkon? To pytanie, które przynajmniej raz zadaje sobie każdy właściciel balkonu. W jaki sposób osłonić się przed ciekawskim wzrokiem? W artykule podpowiadamy kilka ciekawych rozwiązań.

Jak zabudować balkon? To proste pytanie potrafi skutecznie zawrócić w głowie. W jaki sposób osłonić się przed wścibskimi spojrzeniami i stworzyć prywatny charakter na balkonie? Czy to w ogóle możliwe? Odpowiadamy na blogu.

Jak zabudować balkon? W jaki sposób osłonić się przed sąsiadami i ciekawskimi spojrzeniami z ulicy? Jak stworzyć prywatny charakter na balkonie? Jesteśmy pewni, że każdy kto posiada balkon przynajmniej raz w życiu się nad tym zastanawiał.

Balkon, dla posiadaczy mieszkania w blogu, jest często jedynym sposobem stworzenia zielonej strefy wypoczynku, dlatego chcemy aby był maksymalnie funkcjonalny i komfortowy. Niestety często uniemożliwiają nam to wścibskie spojrzenia – zarówno sąsiadów jak też przechodniów. Nie każdy czuje się komfortowo, kiedy leży na słonku czy pracuje, i jest doskonale widoczny dla obcych osób. Dlatego warto jest zadbać o przesłonięcia balkonu. Na szczęście w sprzedaży mamy wiele skutecznych elementów, które możemy wykorzystać. My dziś przedstawimy nasze ulubione.

Jak osłonić balkon? Jak odgrodzić się od sąsiadów?

Jak osłonić balkon? Tu moje sprawdzone sposoby :

Jak osłonić balkon?Jak odgrodzić się od sąsiadów?

montaż maty na balustradzie – nie ma nic bardziej sprawdzonego jak zamocowanie na balustradzie balkonu maty. Wybór tych produktów jest ogromny – możemy zdecydować się na maty z tworzywa sztucznego, jak na przykład technorattan, oraz z tworzyw naturalnych – jak wiklina czy trzcina.

Maty z technorattanu czy innych tworzyw sztucznych są bardzo odporne na czynniki atmosferyczne i stanowią inwestycję na lata. Technorattan świetnie radzi sobie w warunkach zewnętrznych – nie poddaje się działaniu wilgoci, wahaniom temperatur czy silnemu nasłonecznieniu. Żaden z tych czynników nie jest w stanie wywrzeć negatywnych skutków. Mata z technorattanu nawet po wielu latach wygląda doskonale – pomimo iż nawet zimą będzie wisiała na balkonie. Dodatkową zaletą technorattanu jest łatwy montaż maty – za pomocą opasek zaciskowych czy sznura, który często jest w zestawie.
Natomiast maty z tworzyw naturalnych pasują bardziej do balkonów swobodnych czy mniej nowoczesnych, ale również nie są tak trwałe jak technorattan – po kilku latach mogą wymagać wymiany, tracąc swój atrakcyjny wygląd.

Jak jeszcze odgrodzić się od sąsiada? Aby otworzyć przesłonę dla wścibskiego wzroku możemy zastosować rozwiązania niestandardowe –

na przykład donice balkonowe z wysoką roślinnością. Będzie to nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne rozwiązanie. Wystarczy, ze na podłodze balkonu ustawimy wąskie skrzynie balkonowe, a w nich posadzimy ozdobne trawy, czy na większych balkonach, nawet krzewy ozdobne. Zielona ściana przesłoni nas przed otoczeniem. Możemy także w skrzynkach balkonowych posadzić pnącza, które pnąc się po balustradzie, lub kratownicach, zamocowanych ścianach, stworzą zwartą przesłonę. Lub w skrzynkach balkonowych sadzimy rośliny o płaczącym pokroju. Skrzynki mocujemy na balustradzie, a gdy roślinność podrośnie, jej zielony płaszcz okryje balustradę i osłoni nas przed ciekawskimi spojrzeniami.

zabudowana balustrada – skuteczną osłonę może stanowić sama balustrada – wykonana z drewnianych desek, paneli z tworzywa sztucznego będzie stanowić skuteczny parawan. Drewno wprowadzi na balkon przytulny charakter, a możliwość pomalowania go na dowolny kolor, pomoże dopasować je do każdego stylu.

zasłony, markizy, i inne – jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca możemy wykorzystać balkon jako dodatkowy pokój i podobnie go urządzić – w myśl tej zasady na balkonie możemy powiesić zasłony lub firany – zwiewne woale, spinane na bokach, i rozsuwane gdy zajdzie taka potrzeba, skutecznie ochronią nas przed spojrzeniami, a dodatkowo stworzą przyjemny, intymny, romantyczny charakter. Warto pamiętać, że zasłony powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wilgoć może bowiem powodować ich uszkodzenia czy zabrudzenia.

Zabudowa balkonu zdecydowanie wpływa na poprawę komfortu wypoczynku. Po za tym, ze chroni nas przed wścibskim wzrokiem, spełnia również wiele innych funkcji, takich jak :

ochrona przed wiatrem ,
ochrona przed słońce,
ochrona przed deszczem,
dodatkowo zielone ściany mogą wpływać na poprawę jakości powietrza, oraz na pozytywne doznania jak zapach, delikatny szum liści lub użytkowe walory – czyli możemy posadzić pnącze, które ma jadalne owoce.

Balkon może stać się namiastką ogrodu. Komfortowy wypoczynek jest bardzo ważny, dlatego musimy zadbać o dobre samopoczucie podczas relaksu. Atmosfera intymności, która pomaga wypocząć jest bardzo pożądana, dlatego warto jest wyizolować swój mały kawałek raju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*